Welcome IE7/Linux

Ten wpis jest częścią mojego starego bloga, prowadzonego w latach 2005-2007 pod adresem dragonee.jogger.pl. Został on zachowany w celach archiwizacyjnych i niekoniecznie reprezentuje moje bieżące stanowisko na dany temat.
IE7/Linux

Instalacja

Stało się. Doczekaliśmy się wersji 2.5beta5 instalatora ies4linux, w której to istnieje możliwość instalacji IE7 na własnym Linuksie. Jest to już czwarta wersja IE (poprzednie to 5.01, 5.5, 6.0) wspierana poprzez program. Poprawiam się – właśnie zauważyłem, że potrafi on zainstalować wersje 1.0, 1.5 i 2.0. Jak dobrze to robi, tego nie wiem. Nie miałem nigdy okazji instalować tych wersji przeglądarki.

Jak zwykle, instalacja jest bardzo wygodna, mimo iż z jakiegoś powodu nie chciało wystartować gui. Można szybko naprawić to, uruchamiając program z flagą --no-gui. Na dodatek tak jest szybciej.

Postanowiłem przebudować wszystkie używane przeze mnie wersje przeglądarek, począwszy od 5.01. Posłużyłem się takim oto poleceniem:

$ ./ies4linux --no-gui --install-ie5 --install-ie55 --beta-install-ie7

Po chwili mogłem cieszyć się funkcjonalnymi przeglądarkami.

Wrażenia z IE7

Nie ma RSS, ani kart, tak uslinie reklamowanych przez Microsoft. Zdziwiło mnie to za pierwszym razem, uznałem, że program się pomylił gdzieś podczas instalacji. Jednak silnik IE7 działa inaczej niż silnik IE6 (przykład). Na dodatek test na gemal.dk wskazuje na to, że przeglądarka identyfikuje się jako IE7. Wobec takiej argumentacji uznałem, że wszystko jest w porządku. Tak, czy inaczej, jako www-pisarz nie będę potrzebował takich dodatków, ważne dla mnie jest to, że przeglądarka działa. 😉

Czego jeszcze brakuje? Obsługi Flash, dostępnej w poprzednich wersjach. Wszakże to beta, wszystko jeszcze przed nami.

Powodzenia w instalacji własnych wersji IE7 na Linuksach!

4 komentarze
  1. 24 stycznia, 2007
  2. 24 stycznia, 2007
  3. 24 stycznia, 2007

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *