Joggerowy bugfix

Ten wpis jest częścią mojego starego bloga, prowadzonego w latach 2005-2007 pod adresem dragonee.jogger.pl. Został on zachowany w celach archiwizacyjnych i niekoniecznie reprezentuje moje bieżące stanowisko na dany temat.

Najgorszą pracą programisty jest nie dodawanie nowych funkcjonalności, a ciągłe poprawianie dotychczasowego kodu. Czynność ta zabiera wiele czasu, jest monotonna, nie stawia przed programistą wyzwań, z którymi mógłby się zmierzyć, a przeszukiwanie kilkunastu stron kodu w celu znalezienia jednego nieprawidłowego założenia to zmora dowolnego większego projektu.

Dla większości te poprawki są niewidoczne, bo mało który użytkownik wie, jak działa wnętrze używanego przez niego oprogramowania. Jednak to dzięki nim oprogramowanie staje się stabilne i zyskuje swoją markę pośród użytkowników. Składa się na to mozolne klepanie kodu, ślęczenie nad nim przez kilka godzin dla wpisania dwóch, czy trzech linijek i ciągłe testowanie.

Tym bardziej jestem wdzięczny dla sparrowa, który na oficjalnym blogu Jogger PL 2 powiadamia o wprowadzaniu nowych łatek do systemu. A ostatnie dni płodne były: trzy poprawki w piątek, następnie jedna wczoraj i kolejne dwie także wczoraj.

Dziękuję bardzo! 🙂

Tags:
One Response
  1. 16 stycznia, 2007

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *