Ten wpis jest częścią mojego starego bloga, prowadzonego w latach 2005-2007 pod adresem dragonee.jogger.pl. Został on zachowany w celach archiwizacyjnych i niekoniecznie reprezentuje moje bieżące stanowisko na dany temat.
Z powodów, których część wymieniłem we wpisie Dwie rzeczy, których mi brakuje w blogach, istnieje duża szansa, że zabiorę się wreszcie za projekt wykonania bloga za pomocą frameworka Django.
Mam jednak wrażenie, że technologie, które zapisałem sobie na kartce, już teraz czynią ten projekt przestarzałym. Właśnie dlatego kieruję zapytanie do Was, drodzy czytający – co powinienem wykorzystać, aby być na czasie?
Proszę o wszelkie pomysły, nieważne od tego, jak dziwne by były – chciałbym mieć jak największe rozeznanie w temacie.
5 komentarzy
A jakie technologie zapisałeś?
Nie chciałem zaznaczać, bo mogłoby się okazać, że to, co pisałem, ma przykładowo jakieś ciekawe rozszerzenie, o którym nic nie wiem. Ale skoro trzeba…
Póki co, mam RSS/Atom (które z nich i w której wersji jest lepsze?), trackbacki, FOAF (ale to będzie oddzielnie), prawdopodobnie Dublin Core w htmlu, może XFN, jeśli da się pogodzić z DC. Ciekawią mnie jakieś rzeczy na RDF (o ile nie mylę pojęć) oparte, bo przyznaję, że najmniej się na tym znam.
RSS2, powiadomienia na Jabbera, trackback (najlepiej metodą opisywaną przez Nivertiusa), pingowanie weblogs.com i podobnych, jakieś formatowanie (Markdown?) w komentarzach, scentralizowana rejestracja/logowanie. I to na razie tyle q:.
A jeśli chodzi o ten trackback, to czy można poprosić o jakieś linki jeśli chodzi o implementację tegoż u siebie? Coś w miarę zrozumiałym językiem?
Specyfikacja jest najlepsza – krótka i treściwa:
http://www.sixapart.com/pronet/docs/trackback_spec
Całość właściwie polega na wysłaniu poprzez POST na adres trackback URLa do wpisu i dodatkowych informacji (nazwa bloga czy skrót informacji).