Dustveil – Sentimental Lies EP

Ten wpis jest częścią mojego starego bloga, prowadzonego w latach 2005-2007 pod adresem dragonee.jogger.pl. Został on zachowany w celach archiwizacyjnych i niekoniecznie reprezentuje moje bieżące stanowisko na dany temat.

Wpis prawie że sponsorowany. 🙂 Skoro jeden z muzyków Dustveil odezwał się do mnie na Last.fm prosząc o przesłuchanie i buzz marketing, to jakże inaczej to nazwać?

Określanie typu tej muzyki jest nieco skomplikowanym zadaniem. Tak więc najpierw sparafrazuję słowa członka grupy. Jest to indie rock zmieszany z art rockiem i z elementami jazzu. Taka mieszanka mnie zainteresowała. Inna sprawa, że wszystko, co ma w środku napisane `jazz’ to mnie interesuje. 😉

Teraz moje typy. Jeśli znacie Cursive – The Ugly Organ, to można tu dopatrywać się pewnych skojarzeń. Jednak ta muzyka jest nieco bardziej spokojna, mniej emocjonalna, chciałoby się rzec: ambientowa. Pewne nakierowania w stronę Radiohead, także. Trzecim kątem tego trójkąta mógłby być Mogwai. Ta figura muzyczna daje jako takie pojęcie o stylu Dustveil.

Jedną rzeczą, na którą warto wskazać, jest wokal. Z początku wydawał mi się dziwny. Szczególnie w piosence Sentimental Lies, gdzie głos zgodnie z linią melodyczną co chwila wznosi się i opada. Teraz jednak doszedłem do wniosku, że ładnie uzupełnia resztę wątków muzycznych. I jest taki spokojny, wokalista prawie w ogóle nie krzyczy, jak to mogłoby wynikać z różnych zespołów indie.

Czego to nie wymyślą Rosjanie… 🙂

Wypada jeszcze wskazać miejsce, gdzie można pobrać Sentimental Lies. A miejscem tym jest strona płyty na Last.fm. Tak, są w postaci MP3, dzięki czemu można je ściągnąć, a nie tylko posłuchać za pomocą ich flaszowego playerka.

Nie będę pisał, że warto, bo zazwyczaj jak piszę już o jakiejś muzyce, to uznaję ją za wartościową.

Podzielcie się spostrzeżeniami w komentarzach!

Tags:
4 komentarze
  1. 14 maja, 2007
  2. 14 maja, 2007
  3. 14 maja, 2007
  4. 17 maja, 2007

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *