Bibloteka libAlpha to nowa, wspaniała droga uzyskania całkowicie konfigurowalnej obsługi przezroczystości na Twoim pulpicie. Dzięki najnowszym rozwiązaniom opracowanym w naszych laboratoriach, Twój pulpit może być bliższy niż przedtem.
Składa się z trzech modułów: TransparentBG, odpowiadającego za przezroczyste pośredniczenie pomiędzy sterownikiem graficznym a systemowym serwerem graficznym; ActiveLayer, moduł odpowiadający za przetwarzanie warstwowe, oraz CoreEN, silnik obliczający właściwy kolor pojedynczego piksela.
Poszukiwanie idealnego rozwiązania pozwoliło na opracowanie systemu, które jest całkowiecie przezroczyste dla użytkownika, szybkie i zajmujące mało pamięci oraz wygodne w konfiguracji dla administratorów.
Przykładowy plik konfiguracyjny znajduje się tutaj.
Po ręcznym włączeniu, powinien pojawić się komunikat: libAlpha system initialized. Od tego momentu wszystko powinno uruchamiać się automatycznie ze startem systemu.
Na części kart graficznych może być problem z automatycznym ustawianiem trybu wyświetlania – należy zmienną
graph_vis_type
zmienić na odpowiadającą wartość z tabelki podanej na stronie projektu.
Korzystając z powyższego materiału, będąc szczęśliwym użytkownikiem tejże biblioteki, napisz krótki artykuł o instalacji i korzyściach płynących z niej. Można zrobić to na wiele sposobów; nie martw się, jeśli wykorzystasz tylko część znaczników. Oczywiście, istnieje także możliwość użycia wszystkich, o których była mowa poprzednio.
Przykłady do zachowania dla siebie – jeśli koniecznie chcesz, bym go sprawdził, wyślij kod w załączniku na maila. Nie ma sensu wypisywać rozwiązań w komentarzach.
Miłego rozwiązywania łamigłówki.