libAlpha – test HTML

Ten wpis jest częścią mojego starego bloga, prowadzonego w latach 2005-2007 pod adresem dragonee.jogger.pl. Został on zachowany w celach archiwizacyjnych i niekoniecznie reprezentuje moje bieżące stanowisko na dany temat.

Bibloteka libAlpha to nowa, wspaniała droga uzyskania całkowicie konfigurowalnej obsługi przezroczystości na Twoim pulpicie. Dzięki najnowszym rozwiązaniom opracowanym w naszych laboratoriach, Twój pulpit może być bliższy niż przedtem.

Składa się z trzech modułów: TransparentBG, odpowiadającego za przezroczyste pośredniczenie pomiędzy sterownikiem graficznym a systemowym serwerem graficznym; ActiveLayer, moduł odpowiadający za przetwarzanie warstwowe, oraz CoreEN, silnik obliczający właściwy kolor pojedynczego piksela.

Poszukiwanie idealnego rozwiązania pozwoliło na opracowanie systemu, które jest całkowiecie przezroczyste dla użytkownika, szybkie i zajmujące mało pamięci oraz wygodne w konfiguracji dla administratorów.

Przykładowy plik konfiguracyjny znajduje się tutaj.

Po ręcznym włączeniu, powinien pojawić się komunikat: libAlpha system initialized. Od tego momentu wszystko powinno uruchamiać się automatycznie ze startem systemu.

Na części kart graficznych może być problem z automatycznym ustawianiem trybu wyświetlania – należy zmienną graph_vis_type zmienić na odpowiadającą wartość z tabelki podanej na stronie projektu.

Korzystając z powyższego materiału, będąc szczęśliwym użytkownikiem tejże biblioteki, napisz krótki artykuł o instalacji i korzyściach płynących z niej. Można zrobić to na wiele sposobów; nie martw się, jeśli wykorzystasz tylko część znaczników. Oczywiście, istnieje także możliwość użycia wszystkich, o których była mowa poprzednio.

Przykłady do zachowania dla siebie – jeśli koniecznie chcesz, bym go sprawdził, wyślij kod w załączniku na maila. Nie ma sensu wypisywać rozwiązań w komentarzach.

Miłego rozwiązywania łamigłówki.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *