Dotyczy IE 6 – nie wiem, jak z innymi.
Jeśli kiedyś zdarzy się, że nie wiadomo z jakiego powodu pojawi się poziomy pasek przewijania (z możliwością przewinięcia o nie więcej, niż kilka pikseli), to może oznaczać, że słowo napisane kursywą znajduje się przy prawej krawędzi elementu, w którego obszarze powinno się znajdować.
Sposób obliczania rozmiarów pochylonej czcionki jest niekompatybilny z innym algorytmem, znajdującym się w dalszej części programu, co prowadzi do sytuacji, gdzie dane słowo zostanie uznane, jakoby nie znajdowało się w obszarze rodzica. Spowoduje to rozszerzenie rodzica o kilka pikseli, a w konsekwencji pojawienie się dolnego paska przewijania. Nadanie elementowi marginesu, czy objęcie go innym nie daje spodziewanych rezultatów – pierwszy raz zauważyłem ten błąd na moim blogu, gdzie jest i jedno, i drugie.
Przykład znajduje się tutaj. Wystarczy zacząć zmieniać szerokość okna – zaobserwować będzie można pojawianie się i znikanie poziomego paska przewijania.
Tak właśnie jest. 🙂 Wystarczy zrobić dla IE _overflow-x: hidden;
@Riddle: Zadziałało. Tylko czemu, gdy zaaplikowane dla elementu html, a nie body?
IE7 beta 3 w tym przypadku ma sie nadzwyczaj dobrze – czyzby panowie z MS cos poprawili w swoich produktach ostatnio? ROTFL