Layout – projektowanie zmian

Ten wpis jest częścią mojego starego bloga, prowadzonego w latach 2005-2007 pod adresem dragonee.jogger.pl. Został on zachowany w celach archiwizacyjnych i niekoniecznie reprezentuje moje bieżące stanowisko na dany temat.

Będzie potrzebna drukarka. Taka zwykła, kolorowa drukarka. Chociaż nie w pełni oddaje głębie kolorów, każdy, kto nie jest zwolennikiem kontrastów bliskich zeru, będzie mógł skorzystać z jej dobrodziejstwa.

Znaleźliby się ludzie, którzy drukarką potrafiliby zrobić rzeczy, które innym się nie śniły. Ci inni nazywają ich hackerami. Ale dziś użyjemy jej w standardowy sposób – mianowicie wydrukujemy sobie nasz newralgiczny layout, w którym chcielibyśmy coś poprawić, a pomysły zmieniają się co chwilę, bądź dyskwalifikują nazwzajem. Drukujmy oczywiście z uznaniem kolorów i obrazków tła, co w Firefoksie można ustawić w Page setup, bądź Ustawieniach strony, dostępnych z menu File/Plik.

Potrzeba nam tylko jednej strony, na której najlepiej będzie, gdy zawrzemy wszystkie elementy spędzające sen z powiek. Jej zalety ujawnią się, gdy weźmiemy długopis i zaczniemy pisać notatki po bokach – dopiski są od razu posegregowane, łatwo można odrzucać, czy wracać do poprzednich pomysłów. Warto zapisywać wszystko – nawet największe idiotyzmy, czy banały. Kto wie, czy później nie posłużą nam za inspirację, czy element układanki pasujący do pozostałych?

Bardzo łatwo jest także nam odłożyć kartkę i wrócić do niej później. Na dodatek możemy bardzo szybko i łatwo naszkicować kolejną koncepcję jakiegoś elementu. Czego chcieć więcej?

Gdy już zaczniemy pracę przy komputerze odnotujemy skrócenie czasu pracy przy nim o dość znaczącą wartość – możliwe, że nawet o połowę. Dzięki masie zapisanych pomysłów, zaznaczonych błędów, bądź zakreślonych szkiców najzwyczajniej bierzemy się do roboty, nie tracąc czasu na ponowne odkrywanie koła. A potem testowanie, na które sama kartka papieru niestety nam nie pozwoli…

Tags:
One Response
  1. 2 czerwca, 2006

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *