Blummy

Ten wpis jest częścią mojego starego bloga, prowadzonego w latach 2005-2007 pod adresem dragonee.jogger.pl. Został on zachowany w celach archiwizacyjnych i niekoniecznie reprezentuje moje bieżące stanowisko na dany temat.

Linkuję za Riddlem; mimo, że opisał tą aplikację już miesiąc temu, wydaje mi się, że warto o niej wspomnieć.

Ładny gadżet, ale na razie się do niego nie przekonam. Nie mam aż tak wielu przycisków na pasku szybkiego dostępu, by stawał się konieczny.

Tak, Blummy nadaje się głównie do trzymania wszystkich niemieszczących się (oraz nieużywanych zbyt często) skryptozakładek w jednym miejscu. Inne użycie jest mało wygodne z bardzo prozaicznego powodu – muszę wykonać co najmniej jedno kliknięcie więcej, niż odwołując się do elementu na samym pasku.

Co prawda, jest kilka miejsc, gdzie Blummy pokazuje prawdziwe możliwości – np. wyświetlanie formularza dodawania zakładki do del.icio.us (do czego też się nie przekonałem, bo korzystam często z podsuwanych mi przez system tagów). Na obecnym etapie rozwoju można to traktować bardziej jako proof of concept.

Siła serwisu tkwi w jego przyszłości. Jeśli nie zostanie zalany beznadziejnymi zakładkami oraz będzie można szybko wyszukać potrzebne – Blummy może stać się czymś więcej, niż tylko dodatkowym, Ajaxowym panelem do mojej przeglądarki.

Tags:

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *