Zlepek informacji

Ten wpis jest częścią mojego starego bloga, prowadzonego w latach 2005-2007 pod adresem dragonee.jogger.pl. Został on zachowany w celach archiwizacyjnych i niekoniecznie reprezentuje moje bieżące stanowisko na dany temat.

Skończyłem właśnie pisać kolejne skrypciki do mojej stronki i opycham się ciachem (nie, nie cookies, polskim ciachem – w kończu trza popierać własną gospodarkę). Dzięki sześciu – ośmiu godzinom pisania i testowania napisanego mam zaimplementowaną obsługę RSS2.0 oraz handlera do tekstów, jakie kiedykolwiek napisałem/napiszę. Uwaga, warczę, gdy ktos mnie spyta o rzecz związaną z php. Htmla też mam dosyć na dziś. Podziwiajcie dzieło. 😛

Również dzisiaj skończyłek czytać drugą z książek, które sobie wypożyczyłem z biblioteki. Dla mnie, a może i dla kogoś jeszcze opiszę je pokrótce.

Stanisław Lem – Wizja lokalna.
Książka odrobinę zbyt trudna dla mnie, ze względu na skomplikowane i długie opisy (wręcz encyklopedyczne) świata, do którego miał udać się Ijon Tichy. Ciekawy pomysł ewolucji ptaków i rozmnażania się przez zapylanie. Ciekawa książka, dająca do myślenia.

David Eddings – Belgarath Czarodziej
Od początku zakładałem, że ta książka będzie czymś prostym i lekkim. Nie pomyliłem się, chociaż bardzo podobało mi się to, że wszystkie zdarzenia były z góry przewidziane. Niestety, powieść kończy się w środku, chociaż nigdzie nie było napisane, ze są inne części. Też przyjemna książka, można się rozerwać po czymś wymagającym myslenia.

Jeszcze nie przeczytałem książki, która przebiła swym klimatem Kronik Thomasa Covenanta. Polecam wszystkim, chociaż trochę ciężko napisana.

A z muzyki oczywiście The Mars Volta i album Frances The Mute. Boska muzyka, ale muszę przyznać, że pierwsza płyta (De-loused in the Comatorium) trzymała mnie przez dobre ponad pół roku tak, że nie chciałem nawet sięgnąć po tą.

10 komentarzy
  1. 12 sierpnia, 2005
  2. 12 sierpnia, 2005
  3. 12 sierpnia, 2005
  4. 12 sierpnia, 2005
  5. 12 sierpnia, 2005
  6. 12 sierpnia, 2005
  7. 13 sierpnia, 2005
  8. 13 sierpnia, 2005
  9. 13 sierpnia, 2005

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *